Alkulačka – šikovný alkohol tester pro vašeho Androida

alkulacka-logoAlkulačka

– šikovný alkohol tester pro vašeho Androida

V dnešním článku si představíme praktickou androidí aplikaci, kterou využije takřka kdokoliv. Půjde o jednoduchou, ale nadmíru užitečnou aplikaci nazvanou Alkulačka, která  udělá z vašeho chytrého telefonu orientační alkohol tester.

alkulacka_alkohol_tester

Zjistěte, kdy budete na nule

Mnohým z nás se to jistě již mnohokrát poštěstilo. Náročnější večer plný alkoholu zanechal stopy, ale povinnosti dalšího dne nedovolí si v klidu odpočinout. Důležitá je však otázka, zda povinnosti objíždět autem či dát raději přednost hromadné dopravě. Přibližnou odpověď vám může dát aplikace Alkulačka. Stáhnout si ji může klasicky z obchodu Play. Po instalaci a spuštění se vám v poněkud křiklavých barvách otevře úvodní obrazovka, na které vyplníte údaje o své váze, výšce a pohlaví. Nepůjde samozřejmě o informace do statistik, ale o údaje nutné k výpočtu hladiny alkoholu v krvi. Na další obrazovce pak zbývá vyplnit údaje o množství vypitého alkoholu a čase, kdy k tomu došlo. Poslední obrazovka pak ukáže výsledky. Konkrétně uvidíte průběh hladiny alkoholu v krvi v čase a hlavně údaj, kdy bude moci sednout opět za volant.

Výsledky jsou pouze orientační!

Při použití této aplikace je nutno uvědomit si jednu důležitou skutečnost. Výsledky, které Alkulačka ukazuje, jsou pouze ORIENTAČNÍ. Nedokáže totiž zohlednit, co konzumaci doprovázelo, tedy především, co jste během pití snědli. Velkou neznámou je rovněž individuální výkonost každého jedince. Každý organismus totiž alkohol odbourává jiným tempem. Máte-li tedy skutečně usednout za volant, je žádoucí nechat si mezi výsledkem z Alkulačky a časem, kdy sedáte za volant, pořádnou rezervu či si raději pořídit profesionální alkohol tester. Přínos této aplikace však vidíme v tom, že rozumného šoféra by v případě nejistého výsledku měla od řízení odradit i v situaci, kdy by mu jeho subjektivní pocit dovolil za volant usednout. Zbytkový alkohol je totiž v tomto směru velmi zrádný.

Pomatujte však, že je vždy lepší vynechat konzumaci alkoholu, máte-li druhý den řídit či plnit jakékoliv jiné povinnosti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *