Čteme knihy na androidu

Velký dobře čitelný displej přímo láká ke čtení a nemusí se jednat jen o internetové stránky, či dokumenty – mohou to být i knihy.

¨

Základem všeho je mít knihu v digitální podobě, ty se dají dnes už vcelku snadno zakoupit. Pro aplikaci, kterou si dnes představíme je velice vhodný čistý formát txt(jenž je snadno čitelný úplně všude), tedy pokud se nejedná o knihu s obrázky. Aplikace, se kterou mám výborné zkušenosti se je pojmenována jménem Ireader. Má mnoho nastavení od osvětlení, velikosti a fontu písma přes barvu textu a pozadí (můžete si uložit dvě možnosti – den a noc) až po automatické posunování obrazu. Také můžete vypnout zobrazování panelu s hodinami a baterkou – aby vás tyto ukazatele nerušili. Při otevření nového souboru se Vám uloží do knihovničky, ve které vidíte stručné informace o knihách a procento přečtení. Po otevření knihy se vrátíte na místo, kde jste skončily a můžete pokračovat v četbě.

V případě, že se vám kniha otevře a nevidíte nějaké znaky například “š”. Stačí zmáčknout menu->formát-> a vybrat Center Europe.

A to nejlepší na konec – aplikace je úplně zdarma! Takže vám nezbývá nic jiného než si do zařízení překopírovat svou digitální knihovnu a začít číst… přeji příjemnou zábavu.

Aplikaci najdete na marketu nebo zde:

[qrcodetag]http://www.androlib.com/appscreenmax/pjwF.u.cs.png[/qrcodetag]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *