Zamyšlení nad vývojem aplikací v chytrých telefonech-aneb co může být

Pro dnešek trochu odlehčení. Zamyšlení nad vývojem aplikací…

Standartně vstávám do práce na šestou hodinu, dnes jsem si vzal neplánované volno.
Svůj život jsem si ulehčil díky inteligentním aplikacím, protože můj cyklus se snoubí ruku v ruce s moderními technologiemi.
Budík jsem si vypl, ale nainstalovaná aplikace vyhodnocuje, že momentálně můj spánek je nejlehčí a tudíž se mi bude nejlépe vstávat, byť jsem jiného názoru, tak telefon mne nevybíravými zvuky probouzí do plného vědomí. Další inteligentní aplikace vyhodnotila na základě mého životního cyklu, že je nejlepší  čas vyloučit obsah trávicího ústrojí. Po několikerém pokusu o vypnutí upozornění se konečně odeberu na záchod, aby GPS senzor zaznamenal změnu místa. Aplikace vyhodnotila pozdější vylučování a na základě této informace přizpůsobila doporučení obsahu mé snídaně na otruby s vysokým obsahem vlákniny.

Mírně otráven průběhem mého začínajího volna, při snídani dumajíce zda – li je dobré se tak bezhlavě přizpůsobovat novým technologiím, poslouchám zprávy z regionu a ze světa.  Hlavním tématem je nadnárodní společnost a její vychvalování přínosu pro lidstvo. Na konci zpráv se zmíní, že na mezinárodní vesmírné stanici PISS (telefonní mezinárodní vesmírná stanice) se vyskytly blíže nespecifikované softwarové problémy. V duchu si pomyslím něco o neodladěné aplikaci, která se jim tam nějak dostala.
6:45 mi inteligentní aplikace ,,cesta do práce,, hlásí, že bych měl již vyrazit, ať se vyhnu dopravní zácpě. Po x pokusech o deaktivaci dochází k nejhorší variantě. Mažu. Konečně je vyhodnoceno, že dnes mám volno a telefon mi nakáže, že dnes bych měl jít běhat. Při vyběhnutí z domova mi telefon zavibruje s upozorněním na výhodnou koupi potravin doplňků a na nákup dalších sportovních potřeb pro mé další doporučené sportovní aktivity. Vývojářům nedošlo, že se špatně běhá s nákupem, tudíž si říkám, že tyto nákupy uskutečním při cestě zpět. Ne tak ovšem chytrá aplikace, která danou kartu po přeběhnutí obchodu nenávratně smaže.
Po příchodu do parku, jsem byl upozorněn na nutnost rozcvičení v délce minimálně půl hodiny vzhledem k mé dlouhodobější neaktivitě, abych předešel zranění. Poslušen na slovo, vždyť zdrojem doporučení je sběr dat od předních cvičitelů, se v duchu smiřuji s tím, že dnešní odpočinkový den bude vypadat poněkud jinak, než jak jsem si ho včera naplánoval. Po odbytí rozcvičky lehkým tempem vybíhám a užívám si tu ranní esenci vzniklou vzbouzející se přírodou kdy do plic naplno vniká čerstvý vzduch a do uší zní libá hudba ptačího zpěvu, tu náhle se ozve z mého telefonu vysoký tón a na displeji se zobrazí varovný terčík v podobě vykričníku ! Po klepnutí na tento symbol mne displej upozorní, že nemá žádné naměřené hodnoty z mého kardio senzoru a do třiceti vteřin bude volána záchranná služba. V aplikaci potvrdím, že se jedná o chybu pomocí zadání alfanumerických znaku zvýcí velikost 72 písmen a čísel abych aplikaci přesvědčil o tom, že jsem nebyl postižen mozkovou mrtvicí ani infarktem a ani zlomeninou kotníku na prstech, třikrát dýchnout na displej kvůli vyloučení astmatického záchvatu a nakonec zadat bezpečnostní PIN pro potvrzení, že se nejedná o přepadení. Po dvou minutách opět vybíhám s myšlenkou vraždy neodladěné aplikace a při těchto ponurých myšlenkách mi cestu kříží sanitní vůz přivolaný mým telefonem, který při záměně 12,25,31,52 a 67 znaku vyhodnotil počáteční mrtvici. Lékařům jsem se snažil vysvětlit, že se jedná o omyl, ale od zdravotníků jsem si byl nucen vyslechnout přednášku, že nemám zneužívat takto specifické technologie. Telefon jsem pro jistotu po tomto zážitku vypl a zbytek sportovního výletu proběhl dobře.

Tedy až na jednu maličkost.

Při platbě v obchodě, kde jsem si chtěl zakoupit něco k snědku mi paní prodavačka kartu odmítla s tím, že byla ukradena. Jelikož se jednalo o mou známou, kartu mi podala s úsměvem, že kdyby mne neznala…
Před vchodem do činžovního domu, jsem potkal souseda, který nahlas hartusil na vodárny, které vypli teplou vodu. Smířen s tím, že se ze mně stane rampouch při smívání potu z mé rozcvičky, ještě stále s řádně okysličenou krví z běhu zlehka vyběhnu do třetího patra se postavím před mé dveře, do kterých jsem si nainstaloval inteligentní zařízení od společnosti Phone SAFE, které má zakókodovano mé biometrické hodnoty a je neustále připojen k centrální databázi. Dveře po změření mých hodnot spustili tichý alarm, který odhalím až po třech minutách, kdy slyším hlasitý dusot a vidím team policistů ze zásahové jednotky ženoucí se ke mně. Bez debat mne zatýkají a odvážejí na stanici…

Epilog.

Systém automaticky začal mazat mou elektronickou identitu a mé iniciály které jsou nezbytné pro banky, pojišťovny, genealogii, statistiku a záznam o mém úmrtí umístil na virtual cemeteri.
Po mém pokusu o přístup do mého bytu, který již přešel do stavu dědického řízení, systém stihl již pouze jen spustit poplach a následně se začal opakovaně přivádět do restartu, z důvodu stejných biometrických údajů, jako u původního majitele, který, ale dle všech dostupných informací  zemřel. Tento ERROR se přenesl i do databáze centrálního serveru, kde měl za následek pád jednoho z páteřních serverů.
Stále přemýšlím nad mým rozhodnutím o opření se o moderní technologie a nechat se jimi vést.
Jsem obviněn z pojišťovacího podvodu, kdy jsem údajně chtěl pojištovně způsobit újmu mým fingovaným onemocněním.
Jsem obviněn za neoprávněné machinace s platební kartou někoho cizího, jelikož v době kdy jsem se snažil o poslední transakci, má identita již neexistovala a platební karta byla použita v rozporu se smluvními podmínkami.
Jsem obviněn za ohrožení centrálního registru, kdy jsem zapříčinil výpadek serveru tím, že jsem po mém, dle senzorů, kritického stavu vypl telefon a systém následně vyhodnotil toto počínání jako mé úmrtí.

Dle slov vyšetřovatelů se s tímto nehorázným jednáním nesetkali a tudíž doufám, že se dostanu již brzy k soudu, kde se toto celé nedopatření vysvětlí. Má se jednat o zrychlené správní řízení jehož zahájení očekávám v cele s jen jednoduchou palandou, kohoutkem vody napevno přidělaným ve zdi a s dírou do země místo záchoda na konci chodby, kde nejsou nainstalovány biometrické senzory.

Zrychlená řízení se konají do dvou dnů.

Dnes je třetí a stále nikdo nepřichází…

 

 

 

 Autor: drazcik

1 Response

  1. kimi says:

    vynikající, výborně jsem se u toho pobavil, díky 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *