“Chytrý objektiv” od OPPO

oppo-smart-lens-01-820x420Tento objektiv změní telefon na poměrně kvalitní fotoaparát. Jedná se o objektiv který se nasadí na telefon. Oproti jiným nástavcům se ale nenasazuje na kameru telefonu.

Zatím toho o tomto objektivu není moc známo. Ale z fotografií je vidět, že objektiv má samostatné napájení a s telefonem komunikuje pomocí technologie NFC. Jedná se tedy o aktivní objektiv s 10x zoomem který k focení nevyužívá kameru telefonu. Např na OPPO Find 7  je  připevněný uprostřed telefonu, tedy mimo kameru telefonu.

Proto předpokládáme, že tento objektiv bude možné použít s jakýmkoliv telefonem, resp. s telefonem podporující NFC a pravděpodobně aplikací pro ovládání objektivu.

Dle dohadů by měl mít objektiv rozlišení 16MP a  uvnitř SD kartu pro záznam fotografií.

Na objektivu je i  “wifi”. Prozatím se neví na co. Pro ukládání fotografií bude mít SD kartu, pro obládání objektivu je použito NFC. Pravděpodobně může být wifi použito pro posílání fotografií rovnou na tiskárnu (to ale může i telefon) případně pro dálkové ovládání objektivu.

Dle mého názoru je tento “chytrý objektiv” v podstatě fotoaparát bez displeje a ovládání. Toto právě nahrazuje mobilní telefon. Je otázkou jak se tento objektiv rozšíří. Dnešní fotoaparáty dělají obstojné fotografie a kdo chce dělat kvalitnější fotografie tak použije kompaktní fotoaparát nebo lépe zrcadlovku. Možná bych viděl uplatnění v možnosti již zmíněného dálkového ovládání objektivu a fotografování s ním.

Myslíte, že má tento objektiv nějaký smysl? Využili by jste jej? Podělte se v komentářích.

zdroj

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *