Mobilní telefon od Amazonu

bgr-a-phone-1-820x420Společnost Amazon již delší dobu vyvíjí svůj vlastní mobilní telefon. Do prodeje by se měl dostat pravděpodobně  v létě (USA) a nyní se již začínají objevovat informace o tomto telefonu a fotografie.

Na první pohled vypadá jako běžný mobilní telefon. Při bližším pohledu si hned všimnete šesti kamer. Jedna klasická vzadu (13MP), druhá přední a v každém rohu jedna. Tedy další čtyři kamery. Tyto rohové kamery budou pravděpodobně rozpoznávat polohu hlavy a očí. Toto snímání bude potřeba pro chystané 3D prostředí od Amazonu.

Telefon má HD (720p) displej velký 4,7 palce. Tento displej bude 3D a pravděpodobně pomocí rohových kamer bude zobrazovaný obrázek ukazovat podle otočení nebo náklonu telefonu. Pro Amazon je to určitě zajímavá věc. V eshopu si tedy budete moci detailně prohlédnout nabízený produkt ze všech úhlů.

Poháněn bude procesorem Qualcomm Snapdragon a bude mít 2GB RAM. OS bude upravený Android podobně jako v tabletech od Amazonu. Další specifikace nejsou prozatím známy.

Amazon plánuje i druhý chytrý telefon. Ten by měl být o trochu “jednodušší”, pravděpodobně bez 3D, ale na trh přijde až déle.

Telefon na fotografiích je maskován v krytu a některé části fotografií byly rozmazány.

zdroj: BGR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *