Samsung Galaxy Young – ideální společník pro mladou generaci za lidové peníze

lsamsung-logo Samsung Galaxy Young

 

Model Young je nejmladším členem rodiny Galaxy, která už je poměrně rozvitá a sdružuje všechny Samsung přístroje s Androidem. Troufám si říct, že za zhruba 2500 Kč nemá konkurenci. Až na ten mizerný (prý 3Mpx) foťák ..

Řada Galaxy (galaxie) je tahounem největšího výrobce mobilních telefonů, Samsungu, kterému se po 11 letech podařilo vzhledem k masové produkci Androidů sesadit do té doby „nedotknutelnou“ Nokii. Ačkoliv k Samsungu a Androidu mám osobní antipatie, tak v rámci uchování objektivity nebudu řešit systémové ani brandové záležitosti. ;)

Balení

Krabička obsahuje přístroj s baterií, manuál, USB kabel a microUSB nabíječku. Jelikož je u výrobců módní omezovat obsah, (bohužel) chybí sluchátka. Alespoň ty pecky tam mohli „kluci korejští“ dát.

 

 

Vzhled

Jedná se o sympatické a elegantní vajíčko, přístroj se v jedné ruce i vzhledem k příjemné váze dobře drží. Po pravé straně najdeme pouze zapínací tlačítko, na levé ovládání hlasitosti. Přední část obsahuje tradičně tři tlačítka, tolik typická pro Androidy. Záď tvoří lesklý výměnný kryt s čipem fotoaparátu a hlasitý reproduktor. Telefonu by na boku slušelo i tlačítko fotoaparátu. Vzhledem k low-endovému zaměření smartphonu a redukčnímu trendu výrobců je ovšem tento poznatek irelevantní.

 

Obrazovka

Velikost displeje 3.27″ v dnešní dobře nepatří k největším, nicméně vzhledem k rozměrům samotného přístroje je odpovídající. Technologie TFT a rozlišení 480 x 320 bodů (HVGA) patří také k jistému standardu. Co potěšující není, že obrazovka zvládá pouze 262 000 barev. (Identické množství barev měla Nokia N70 z roku 2005) Reputaci alespoň napravuje kapacitní dotykový displej.

Výkon

V Samsungu Galaxy Young druhé generace tepe jednojádrový procesor o taktu 1GHz, který zaručuje slušný výkon v rámci běžného používání. Obrovská operační paměť 768 MB navíc pomáhá k poměrně svižnému běhu systému. Vestavěná akcelerace 3D grafiky a polohovému čidlu umožňuje také hladké hraní her.

Rozměry

Velikost 109 × 59 × 12,5 mm a váha 112g modelu GT-S6310N jsou kompaktní. Díky svým rozměrům se vejde se téměř kamkoli. Ne každý má zájem o veliké pádlo, přece jen slovo mobilní telefon nebylo vybráno pro tento typ elektroniky vybráno náhodou a domnívám se, že trend bude brzy opět sestupný, co se týče velikosti.

Rozhraní

Prostředí Android 4.1 Jelly Bean s typickou Samsung nadstavbou Touch-Wiz není typické pro tuto cenovou kategorii. Naprostá většina Androidových přístrojů běžně pracuje s verzí 2.3 Gingerbread. K dispozici jsou ovládací prvky pro snadné fotografování, oznámení, se kterými lze provádět další akce, a přizpůsobitelné miniaplikace. Snadný režim vám umožňuje jednoduše přistupovat k hlavním funkcím na domovské obrazovce, jako jsou oblíbené kontakty, aplikace, vytáčení telefonních čísel a další funkce. Intuitivní a inovativní pohybové uživatelské rozhraní rozpoznává jednoduché pohyby, pomocí nichž lze pohodlně ovládat funkce mobilního telefonu. Služba Game Hub Lite vám poskytuje snadný přístup k prémiovým hrám, které využívají špičkové technologie společnosti Samsung. Pomocí služby ChatON můžete propojit všechny své mobilní telefony prostřednictvím jednoho komunikačního programu, který umožňuje zasílání textových zpráv přátelům a také sdílení videí, obrázků a hlasu. Pomocí služby Dropbox můžete odkudkoli přistupovat ke svým důležitým souborům a snadno je odesílat, upravovat a sdílet. Služba Cloud v0.5 synchronizuje vaše kontakty, záložky, nastavení, SMS a další obsah ve všech vašich zařízeních. Tento obsah se ukládá a zálohuje do cloudu a můžete k němu přistupovat odkudkoli prostřednictvím webu.

Konektivita

Telefon se s výjimkou absence LTE připojí téměř všude. Wifi a microUSB je v dnešní době standardem, dále nechybí ani GPS. Mobil také zaujme Bluetoothem 3.0 a NFC, což už tak běžné v této cenové kategorii není.


Fotoaparát

Zařízení na zadní straně disponuje třímegapixelovým fotoaparátem, který nabízí fotografie s rozlišením 2048×1536. K dispozici je automatické (pevné) ostření, ale to je asi tak všechno pozitivní co o kameře mohu říci. Jsem přece jen zvyklý na jinou kvalitu mobilního fotoaparátu. Fotografie na displeji nevypadají vůbec vábně, v počítači je to maličko lepší. Upřímně v porovnání s 2MP X2-02 mě více zaujaly ty z Nokie. (viz Jak fotí) Z praktických důvodů by neuškodil ani základní blesk. Kamera všem na momentky ze života studenta postačí.

Zvuk

Vedle čočky fotoaparátu se nachází hlasitý reproduktor, zřejmě i na úkor blesku. Zvuk nepatří k nejlepším, nicméně ani k nejhorším, přece jen stále hovoříme o low-endu.

Výdrž

Co potěší, je baterie o kapacitě 1300mAh a celková výdrž zařízení. Při střídmém používání se mi podařilo dokonce dosáhnout i týdne. V porovnání s Lumia 820 má tento drobeček nadupanější baterii,  a to má o několik tříd horší displej.

Plusy

 • sympatická velikost
 • výdrž
 • NFC
 • snadný režim

Mínusy

 • kvalita fotoaparátu
 • mizerný displej

Technické specifikace

 • Rozměry: 109 × 59 × 12,5mm
 • Hmotnost: 112g
 • Displej: 3,27″, 320x480px, kapacitní
 • Paměť: 4GB vnitřní paměti + rozšíření microSDHC až 64GB kartami
 • Procesor: Broadcom BCM21654G (1× Cortex-A9, 1 000 MHz, 40nm)
 • Akcelerace 3D grafiky: Broadcom Videocore IV
 • Fotoaparát: 3Mpx (2048×1536), autofocus
 • Konektivita: microUSB, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0, GPS, NFC

Závěr

Samsung GT-S6310N alias Galaxy Young je hezký drobný telefon pro mladší ročníky s přijatelnými specifikacemi za lidovou cenu. Zkušené uživatele nijak zvlášť neohromí, nicméně jedná se o sympatický přístroj, který může svého majitele mile překvapit. Mobil lze na e-shopu zakoupit za 2 799 Kč ve třech barevných variantách. K dispozici je rovněž méně vybavenější dual SIM varianta (6102) za 3172 Kč.

Zdroj: my-device.cz

 

 

 

 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *