Vše o chystaném Samsungu Galaxy S5

galaxy-S5Samsung Galaxy S5

Stejně jak se blíží oficiální představení očekávaného telefonu Galaxy S5 se stále více objevují informace (některé nepodložené) týkající se tohoto telefonu. Pojďme se na některé kouknout.

Datum vydání

Předchozí verze telefonu Galaxy S byly představeny vždy v dubnu. Dalo by se tedy předpokládat, že i u Galaxy S5 tomu bude stejně.

Některé zdroje ze Samsungu ale uvádějí, že na zasedáních společnosti se mluví o uvedení na trh v únoru.

Nedávno uvedl korejský web ET news, že se Galaxy S5 již vyrábí v montážních závodech ve Vietnamu a představen na konci ledna.

Zatím poslední nejvěrohodnější info je od ředitele dizajnu, který řekl v rozhovoru, že Galaxy S5 bude představen na Mobile World Congress 2014. Tento kongres se koná 24. až 27. února 2014 v Barceloně.

Displej

Galaxy S5 by měl mít displej s ještě větším rozlišením než je dnes běžné. Předpokládá se tedy nárůst rozlišení na 2560×1440 pixelů.

displej

Zároveň se spekuluje o tom, že by se již nepoužíval displej  AMOLED, ale displej LTPS. LTPS LCD je údajně až 1OO krát rychlejší než AMOLED. Sice tento displej vyrábí SHARP, ale vzhledem k tomu, že má Samsung v této společnosti podíl by se nemělo jednat o nějaký problém.

Dizajn

Některé zdroje uvádějí, že by měl být Samsung Galaxy S5 ze slitiny hliníku a hořčíku. Přiblížil by se tak svým konkurentům HTC a Apple. Dokonce se spekuluje, že by mohl být odolný jako Sony Experia Z a Z1 (norma IP58).

GalaxyRound

Dále se spekuluje o tom, že by mohly být uvedeny dvě verze, stejně jako to má iPhone. Tedy jedna prémiová verze s hliníkovým pouzdrem a zakřiveným displejem a druhá polykarbonátová s rovným displejem.

Fotoaparát

Telefon by měl být vybaven fotoaparátem s rozlišením 16 megapixelů s možností natáčet video s rozlišením 3840×2160 pixelů (4K).

fotoaparat

Procesor

Zatím není jasné na jakém bude taktu, ale uvažuje se o osmi-jádrovém procesoru s 64-bit technologií.

Baterie by měla mít 400mAh a oproti Galaxy S4 s 2650mAh se jedná skoro o dvojnásobek kaapcity akumulátoru.

Software

Galaxy S5 pojede na nejnovější verzi Androidu 4.4 Kitkat.

Co se týče uživatelského rozhraní tak by mělo být totožné s obrázkem níže který jsme vám přinesli ve včerejším článku.

new-touchwiz

Možné podoby

Toto je kapitola sama o sobě. Na netu je nespočet možností podob nového Galaxy S5. Níže je pár z nich.

Který se vám líbí nejvíce?

 

zdroj: FrAndroid

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *