Jak šetřit baterii?

Smartphony mají jeden velký neduh – mají velkou spotřebu energie. Je to dáno tím, že je běžně více používáme, synchronizujeme emaily, sociální sítě, hrajeme na nich hry a sledujeme videa. Navíc mají většinou silný procesor, který má větší spotřebu než běžné mobilní telefony. Uvedu tedy několik rad, pomocí kterých můžete značně prodloužit životnost baterie. U mého Samsung Galaxy Spica jsem výdrž baterky prodloužil z 1 dne a více než 2,5 dne, což je velmi znatelný rozdíl.

 • Jas displeje doporučuji snížit na co nejmenší úroveň. Je to to nejjednodušší, co můžete udělat.
 • Mějte vypnutý bluetooth a vypínejte wifi, pokud ji nepoužíváte.
 • Vypněte automatické updaty Facebooku a Twitteru. Pokud se vám každých 5 minut aktualizují zprávičky ze sociálních sítích, neskutečně to vytěžuje baterii. Proto tyto automatické aktualizace vypněte, zprávy si obnovte jen pokud opravdu potřebujete – při zapnutí té či oné aplikace, nebo při stisknutí tlačítka na widgetu.
 • Na noc uvádějte mobil do režimu “letadlo”. Má největší finta. V režimu letadlo se telefon odpojí od všech sítí – GSM i internet. Nikdo se vám nedovolá (nikdo vás nebude rušit), vypne se synchronizace emailů, sociálních sítí, a přitom zůstane mobil zapnutý, takže můžete mít nastavený budík. Chytré.

Androidí telefony nejsou jediné, kterým rychle ubývá šťáva. Tento nešvar trápí všechny chytré telefony, tak doufám, že jsem vám alespoň trochu pomohl.

You may also like...

2 Responses

 1. jonah says:

  Je to tak. A proto zatím nemám Android ale Nokii se symbianem. V marketu jsou stovky zbytečných aplikací pro android, ale žádná, která by uměla (jako spousta symbianových aplikací) přepínat profily podle hodin. Pro mě není problém si nastavit od 22:00 profil OFFLINE a od 6:00 třeba NORMÁLNÍ profil. Na android je kopa balastu, který však ani vzdáleně nedosahuje kvalitou a propracováním aplikací pro symbiany. Až se toto změní, jdu do droida 🙂

 2. kuca1982 says:

  jonah: Tvrdit, že na android je jen spousta balastu, je přehnané… Měl jsem E71, teď ZTE Blade. Napadají mě 3 věci, v čem je Nokia lepší. 1) mapy zdarma 🙂 za 2) lepší email.klient (umí push pro všechny emaily) a 3) lepší VOIP.

  Jinak se mi android jeví mnohem lepší. Už žádné prošlé certifikáty, hacky, restarty atd. Prostě jen na marketu stáhnu a nainstaluju aplikaci a je to 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *